Clinique - rewolucjonizm


Clinique to uznana marka kosmetyczna, która zrewolucjonizowała podejście do pielęgnacji skóry twarzy kobiet. Jak pachną perfumy Clinique - marki, która jako pierwsza chciała “pozbyć się” zapachów w kosmetykach pielęgnujących cerę?


Clinique powstała w latach 70-tych XX wieku na skutek przeprowadzonego artykułu w magazynie Vogue. Artykuł, do którego zaproszono dermatologa doktora Orentreich głosił, że powszechne w tamtych czasach maskowanie niedoskonałości cery powinno być zastąpione właściwą pielęgnacją. Tezą w artykule wyjątkowo zainteresowała się rodzina Lauder, która postanowiła stworzyć markę kosmetyczną, która będzie oferować produkty antyalergiczne i całkowicie pozbawione zapachów. Marka zdobyła wielkie zainteresowanie wśród ówczesnych kobiet, dzięki czemu szybko się rozwijała. Parę lat od powstania, wykreowała perfumy, które do dziś towarzyszą na co dzień wielu kobietom.

versace_perfumy-1.jpg

Clinique - perfumy damskie i męskie


Dorobek perfumeryjny marki Clinique to kilkadziesiąt kompozycji zapachowych, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Kreacji perfum dokonali znani i cenieni perfumiarze między innymi Alienor Massenet, Sophia Grojsman, Jean Claude Delville, Rodrigo Flores-Roux, Christophe Laudamiel, Olivier Polge i Olivier Cresp. Pierwsze perfumy zostały wydane w 1971 roku.

Zapachy Clinique, które są dostępne w naszym sklepie to jedne damskie perfumy Happy oraz męskie perfumy Happy for Man. Te dwie kompozycje to letnie perfumy o lekkim charakterze. Damskie perfumy Clinique dodają energii, powiewu świeżości i zmysłowości. Męskie perfumy Clinique to orzeźwiające perfumy z cytrusowymi nutami, kwiatami w sercu oraz drzewną bazą. Oba zapachy będą wspaniałym wyborem na wiosnę i lato. Umilą czas przy gorącej temperaturze zapewniając wrażenie ochłodzenia skóry.

 
Produkt dodany do porównania.