Fendi - w rodzinie siła


Pozwól sobie na odrobinę luksusu - poznaj włoskie perfumy Fendi i daj się oczarować ich wyrazistym zapachem. Przekonaj się, że “cokolwiek robi Fendi, musi być rozpoznawalne… musi się wyróżniać… musi mieć własną tożsamość” - jak twierdzi Paola Fendi.


Historia marki rozpoczyna się wraz z założeniem małego warsztatu rymarskiego w Rzymie przez Adele Casagrande. Młoda przedsiębiorczyni, po wyjściu za mąż za Eduardo Fendi otworzyła wraz z nim butik. W kolejnych latach, butik zyskiwał coraz większą popularność we Włoszech, a rodzina Fendi stopniowo się powiększała. Adele urodziła 5 córek, które później przejęły firmę i odniosły wielki sukces. Dziewczynki od najmłodszych lat były związane z firmą rodziców. Pierwszą córką zatrudnioną przez rodziców była Paola - dołączyła do firmy w wieku 15 lat. Z czasem dołączyły pozostałe cztery córki. Wszystkie cechowały się ponadprzeciętną niezależnością i przedsiębiorczością. To dzięki nim rozpoczęła się światowa rozpoznawalność Fendi. Dostrzegły zmiany społeczne zachodzące w latach 60-tych i 70-tych i wprowadziły świeże spojrzenie na działalność marki Fendi.

Fendi

L'ACQUAROSSA - Fendi Woda perfumowana 75 ml

Od Cena 226,00 zł

L'Acquarossa od Fendi woda perfumowana dla kobiet, która celebruje siłę, pasję i niezwykłą elegancję. Zapach otwiera się intensywnymi i soczystymi nutami włoskiej cytryny, mandarynki i śliwki, wprowadzając uczucie luksusu i wyrafinowania. Serce perfum rozkwita zmysłowymi akordami róż Lantana, będącymi synonimem wyjątkowości i kobiecości, połączonymi z delikatnymi nutami róż i kwiatu pomarańczy.


Baza perfumL'Acquarossa, składająca się z ciepłego piżma, indonezyjskiego paczuli i cedru z Gwatemali, nadaje kompozycji głębi i trwałości, otulając skórę magnetycznym i długotrwałym aromatem. Ta woda perfumowana od Fendi jest symbolem odwagi i zmysłowości, będąc doskonałym wyborem dla kobiet, które pragną podkreślić swoją unikalność i charakter.


Czerwony flakon, z jego eleganckim i nowoczesnym designem, odzwierciedla intensywność i pasję zawartą w zapachu. L'Acquarossa od Fendi to zaproszenie do świata, gdzie luksus spotyka się z zmysłowością.

Fendi - perfumy


Marka Fendi wykreowała kilkadziesiąt zapachów. Pierwsze damskie perfumy powstały w 1985 roku, a pierwszy męski zapach Fendi w 1990 roku. Fendi perfumy powstały przy współpracy z najwybitniejszymi perfumiarzami, takimi jak: Olivia Giacobetti, Jean Guichard, Béthouart, Thierry Wasser.

Zapach Fendi, który dostępny jest w naszym sklepie to damskie perfumy L’acquarossa. Zapach został zamknięty w niezwykle elegancki flakon w złoto-czerwonych barwach, który nawiązuje do jego głównych akordów: cytrusowego i kwiatowo-różanego.

 

Fendi - historia


Siostry Fendi dostrzegły 32-letniego Karla Lagerfelda i wraz z nim zaczęły rozwijać markę na światową skalę. To właśnie słynny projektant zaprojektował podwójne “F” na logo Fendi i zmienił sposób projektowania futer Fendi. Międzynarodowy rozgłos zyskały zaprojektowane przez Lagerfelda kolorowe futra.

W kolejnych latach Fendi została zauważona i doceniona dzięki projektom torebek. Jest to zasługą wnuczki Adele - Silvi Venturini Fendi, która obecnie jako jedyna osoba z rodziny Fendi, pozostaje w kierownictwie firmy. Na początku XXI wieku, większościowe udziały Fendi przejęła grupa LVMH.

 
Produkt dodany do porównania.