Perfumy Lolita Lempicka


Lolita Lempicka to pseudonim francuskiej designerki Josiane Maryse Pivida, który powstał z inspiracji żeńską protagonistką w powieści Lolita Vladimira Nabokov’a, oraz w hołdzie dla polskiej malarki epoki Art Deco, Tamary de Lempicka.


Dom Lolita Lempicka znany jest dziś bardziej ze swoich perfum, ale zaczynał w 1983 roku od linii damskiej mody, inspirowanej baśniami, księżniczkami, oraz romantycznymi strojami z przeszłości, z czasem powiększając zakres działalności o suknie Bridal, oraz przeznaczoną dla młodszych kobiet linię mody Lolita Bis.

perfumy

LOLITA LEMPICKA - Lolita Lempicka Woda...

Od Cena 442,44 zł

'Lolita Lempicka' to pierwszy zapach Lolity Lempickiej - kobiecy, zmysłowy, kwiatowo-orientalny. Jasny i niepokojący. Wprowadza nas w zaczarowany świat fantazji. Uwodzi aromatem i flakonem w kształcie jabłka - zakazanego owocu. Oplata z lekkością bluszczu, kusi kontrastami anyżku, kwiatów i słodkich migdałów, by na koniec spowić ciepłem wanilii, słodyczą karmelu i elegancją wetiwerii z akordem niepokojącego piżma. Niebezpieczny, jak ogień pod lodem, jak kobieta. Występuje w jednym stężeniu - wody perfumowanej.

Rozwój perfum


W 1997 roku Lolita Lempicka wydała swoje pierwsze perfumy, zwane po prostu Lolita Lempicka, a znane obecnie jako Lolita Lempicka Le Premier Parfum. Zapach został zaprezentowany w momencie, kiedy uwagę konsumentek skupiały inne perfumy o charakterze gourmand, Thierry Mugler Angel. Za sprawą złożonej kompozycji kwiatowo – owocowo – gourmand, z bogatą nutą lukrecji i słodką praliną w bazie, zamkniętą w cudacznym, ale pięknym flakonie kształtu jabłka, perfumy szybko stały się bestsellerem, a zapachy marki z czasem zaczęły skupiać większą uwagę niż jej moda. Dom Lolita Lempicka wydał swoje pierwsze perfumy dla mężczyzn, Au Masculine, w roku 2000.

W kolejnych latach wydano serię flankierów i limitowanych edycji, opartych na pierwszych perfumach marki, oraz zupełnie nowe perfumy, zyskujące popularność za sprawą dobrej jakości zapachów, oraz piękna ich opakowań. Perfumy Lolita Lempicka powstają przy współpracy z firmą Amore Pacific Group.

Marka Lolita Lempicka posiada 43 perfum w naszej bazie danych. Najstarsza kompozycja pochodzi z roku 1997, a najmłodsza z 2014. Lolita Lempicka perfumy powstały przy współpracy z twórcami Maurice Roucel, Annick Menardo, Christine Nagel, Benoist Lapouza i Anne Flipo.

 
Produkt dodany do porównania.