Laura Biagiotti - perfumy
Pierwszym zapachem wykreowanym przez markę były perfumy Fiori Bianchi. Zapach powstał w 1982 roku. Bestsellerowym zapachem okazały się perfumy Roma z 1988 roku. Ciepły, zmysłowy i słodki zapach zamknięto w flakon, który został zaprojektowany na wzór rzymskich kolumn. Perfumy Roma oczarowały idealnym połączeniem słodyczy, namiętności, piękna i uroku. Perfumy Laura to damskie perfumy Laura Biagiotti, które należą do kategorii perfum delikatnych i świeżych.
Butelka przypomina zarówno stylizowaną kobiecą sylwetkę z abstrakcyjnych rzeźb z początku XX wieku, jak i starożytną szklaną ampułkę odkrytą podczas wykopalisk. Na flakonie widnieje napis “Laura” stylizowany na odręczne pismo projektantki - ma to symbolizować jej szczery podpis, taki jak pisany do przyjaciółki w liście.
Laura Biagiotti - historia
Laura Biagiotti - włoska projektantka, u której miłość do projektowania rozwinęła się dzięki mamie. Laura pomagała mamie w pracowni krawieckiej. Założenie marki Laura Biagiotti poprzedzało założenie firmy odzieżowej wraz z jej mężem oraz przejęcie firmy produkującej kaszmir. W późniejszych latach magazyn New York Times nazwał ją królową kaszmiru. Marka Laura Biagiotti została założona w 1972 roku i szybko została uznana za jedną z bardziej kobiecych marek odzieżowych. Włoszka chciała tworzyć projekty dla kobiet pracujących; biel stała się jej znakiem rozpoznawczym. Jedna z pierwszych kolekcji opierała się na białej marynarce, którą można było stylizować na różne sposoby.
Z każdą kolejną kolekcją, projekty były coraz bardziej innowacyjne, a asortyment rozszerzył się też o odzież dla mężczyzn, dzieci, a także akcesoria takie jak okulary czy szaliki. W 1988 roku jako pierwsza Włoszka, zaprezentowała swoją kolekcję w Chinach, a w 1995 roku jako pierwsza kobieta zaprezentowała swoje projekty na Kremlu. W pokazach marki Laura Biagiotti uczestniczyły największe gwiazdy modelingu.
Laura nie tylko w swoich perfumach deklarowała swoją miłość do Włoch. Swoje zainteresowanie włoską kulturą i architekturą potwierdziła także finansując renowację włoskich zabytków i wspierając finansowo włoski teatr.