Perfumy Chanel - prawdziwe francuskie perfumy

Początki marki Chanel sięgają 1910 roku, w którym Gabrielle otworzyła pierwszy butik z kapeluszami. Kolekcja spodobała się ówczesnym aktorkom i dzięki nim marka zyskała sławę. Już dwa lata później francuska projektantka dokonała rewolucji w modzie, projektując odzież sportową z dżerseju. Dzięki dżersejowej kolekcji przypisuje jej się zasługę zmiany poglądów kobiet na temat swoich ciał. Ten sukces napędził ją do kolejnego kroku, a mianowicie otwarcia swojego pierwszego Domu Mody w Biarritz we Francji.

W 1920 r. powstała najstarsza kompozycja Chanel N°5 - “damskie perfumy pachnące jak kobieta”. Kreatorem zapachu był Ernest Beaux, który niebawem został także mianowany na pierwszego kreatora zapachów marki Chanel. Wkrótce asortyment powiększył się o linię kosmetyków do makijażu. Za parę lat na rynek wprowadzono pierwsze kosmetyki do pielęgnacji ciała, a następnie kolekcję biżuterii. W międzyczasie powstają nowe damskie zapachy takie jak Chanel No.22 oraz perfumy Gardénia.


W historii marki Chanel nie można pominąć słynnego wywiadu Marilyn Monroe w 1952 roku, w którym wyznaje, że do spania “...noszę tylko Chanel No.5”.


Do grona kreatorów zapachów domu Chanel dołączył Henri Robert - twórca perfum N°19 oraz Jacques Polge, który wykreował Coco, Coco Mademoiselle, Allure, Chance oraz Bleu. Kolejne lata to dalsza ekspansja rynku, pomimo śmierci jej założycielki. Do marki dołączyły artystyczne osobowości takie jak Karl Lagerfeld.

chanel_perfumy-1.jpg

EGOISTE PLATINUM - CHANEL Woda toaletowa 50 ml

Od Cena 570,57 zł

EGOISTE PLATINUM - CHANEL to połączenie wielkich cech: potęgi i męskości. Mężczyzna EGOISTE PLATINUM kocha akcję, rywalizację i próbę sił. Szuka przygód i nie boi się ryzyka. Zapach ten urzeka swoją odświeżającą wonią lawendy i rozmarynu, zadziwa nutą szałwi i pelargonii, a aromat z drzewa cedrowego dodaje tej kompozycji prawdziwego męskiego charakteru.

damskie perfumy - Chanel


Najpiękniejsze perfumy Chanel to kultowe Chanel - No. 5, Chanel - Coco Mademoiselle, Chanel - Chance, Chanel - Allure Sport. Za kwintesencję kobiecości uznaje się legendarny zapach No. 5. Kwiatowo-aldehydowa kompozycja do dzisiaj uznawana jest za najpiękniejszy zapach damski. Coco - Mademoiselle to świeża kompozycja zapachowa z nutą ambry oraz akordami jaśminu i róży.

Inspiracją do kreacji tego zapachu była podwójna osobowość kobiety. Jej urok i beztroska oraz jednoczesna prowokacja i figlarność. Chanel - Allure to zaś eleganckie perfumy kwiatowe, w których poczujemy nuty mandarynki, róży i wanilii. Stworzone dla kobiet, od których bije naturalna elegancja.

 

Chanel - perfumy męskie


Wśród męskich zapachów Chanel należy wyróżnić Chanel - Allure Sport, Chanel - Platinum Egoiste oraz Chanel - Bleu. Allure Sport to świeży i drzewny zapach, który obezwładnia zmysły swoimi wodnymi i żywiołowymi nutami. Mandarynka, cedr, bób tonka i białe piżmo tworzą razem głębokie zmysłowe doznania. Chanel - Platinum Egoiste to zapach, który pokochają wszyscy mężczyźni nie bojący się ekstrawagancji i prowokacji.

Zielony akord, aromatyczność lawendy i rozmarynu oraz głębia nut drewna kreuje zapach nieprzeciętny. Chanel - Bleu to męskie perfumy z ziołowym charakterem. Ponadczasowe nuty drzewne i cytrusowe zachęcają do życia wedle własnych zasad.

 


 
Produkt dodany do porównania.