Valentino – włoski luksus


Założenie marki Valentino datowane jest na lata 60. XX wieku, gdy młody Valentino Garavanii powrócił do Rzymu po skończeniu studiów. Z pomocą rodziców otworzył swój pierwszy dom mody przy prestiżowej ulicy w stolicy Włoch, który dzięki swojemu położeniu od razu zyskał zainteresowanie wśród tamtejszej klienteli.


Pomimo rozwijającej się kariery, w końcu lat 90. XX wieku obydwaj wspólnicy zdecydowali się sprzedać spółkę włoskiemu holdingowi HdP. Obecnie właścicielem marki Valentino jest katarski fundusz Mayhool. Linie zawierają stylową modę i dodatki oraz ekskluzywne perfumy Valentino.

Valentino

BORN IN ROMA - Valentino woda perfumowana 30 ml

Od Cena 532,00 zł

Przenieś się w serce wiecznego miasta dzięki perfumom Born in Roma!

Odkryj wodę perfumowaną Born in Roma - esencję nowoczesnej kompozycji, w której jaśmin Sambac spotyka się z wanilią Bourbon, tworząc niespotykane dotąd połączenie luksusu i kobiecej elegancji. Te wyjątkowe perfumy damskie, dzięki nowoczesnym nutom drzewnym i akordom kaszmirowym, odzwierciedlają dynamicznego ducha ulic Rzymu.

Born in Roma EDP to manifest wolności, szacunku dla przeszłości i odwagi w wyrażaniu siebie. Pozwól sobie na dotyk rzymskiego luksusu i zanurz się w zapachu, który jest świadectwem dzisiejszej kultury i stylu.


Kopiowanie opisów produktów zamieszczonych w sklepie PerfumyAlternatywne.pl oraz rozpowszechnianie jest zabronione! Zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 e. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.)

VOCE VIVA - VALENTINO Woda perfumowana 30 ml

Od Cena 484,77 zł

Zapach i głos - co je łączy? Perfumy Voca Viva. Ideą marki Valentino była kreacja kompozycji zapachowej podkreślająca harmonię zapachu z głosem. Bowiem głos - podobnie jak zapach to indywidualny symbol, znak rozpoznawczy, wizytówka…

Efektem kreacji zapachu Voce Viva jest podkreślenie kobiecości, indywidualizmu oraz nowoczesności. Mocna woń kwiatów gardenii oraz kwiatu pomarańczy jest łagodzona mandarynką i bergamotką. Mech odpowiada za nowoczesny, świeży akcent perfum, a wanilia bezwstydnie nadaje nutę zmysłowości.

Marka Valentino na ambasadorkę Voce Viva wybrała nieprzypadkową artystkę. Jest nią włoskiego pochodzenia Lady Gaga. W swoich działaniach zawsze podkreśla indywidualizm, w mocny sposób wyraża siebie i wyróżnia się silnym głosem będący inspiracją dla obecnego młodego pokolenia.

Wybierz kwiatowe perfumy Valentino i celebruj swoją niezależność i kobiecość!

Valentino - sukces


Głównym sprawcą rozkwitu firmy był Giancarlo Giammetti, którego talent do interesów przyczynił się do szybko postępującego powodzenia marki i – niedługo potem – jej międzynarodowego sukcesu. Budowanie zaufania i pozycji brandu Valentino nie zajęło jej twórcom dużo czasu. Już w roku 1967 założyciel otrzymał prestiżową nagrodę Marcusa Neiman będąca odpowiednikiem Oskara w branży modowej.

Od tej pory kariera wspólników i rozgłos firmy zaczęły nabierać szalonego tempa, a międzynarodowy rozgłos stał się faktem dokonanym. W sklepach Valentina szybko pojawiły się gwiazdy kina, sceny politycznej oraz najbardziej znani celebry ci wyznaczający najnowsze trendy.

 

Valentino - perfumy damskie


Perfumy damskie Valentino wyróżniają się nie tylko oryginalnymi zapachami, ale również niezwykle atrakcyjnymi flakonikami. Do najbardziej znanych i chętnie używanych zaliczyć można: Valentino Born in Roma Donna. Jest to kompozycją, na którą składają się niezwykle aromatyczne nuty bergamotki, czarnej porzeczki i różowego pieprzu. Aromaty wzbogacone są akordami kwiatowymi, wanilią oraz drzewem gwajakowym. To czyni mieszankę niezwykle intensywną i nadzwyczaj atrakcyjną.

Zapach skierowany jest do kobiet zmysłowych i eleganckich, ceniących swoją niezależność. Kolejnym produktem jest Valentina – woda perfumowana zawierająca w sobie słodkie aromaty truskawki i brzoskwini wzbogacone zapachami kwiatowymi, wanilii, drzewa cedrowego oraz mchu dębowego. Valentina jest inspiracją młodego pokolenia, uosabiającą włoska buntowniczkę. Kierowana jest do kobiet młodych, odważnych, pewnych siebie i przebojowych w każdej dziedzinie życia.

 

Valentino – perfumy męskie


Luksusowe perfumy męskie Valentino to głównie akordy drzewno-przyprawowe wzbogacone nutami kwiatowymi. To niezwykłe połączenie klasyki z nowoczesnością inspirowane miejscem ich powstania, czyli słonecznym Rzymem tętniącym radością i beztroską, z której słyną Włosi. Wyjątkowo długotrwały i intensywny zapach mają perfumy męski Valentino Uomo Born in Roma. Jest to niezwykła kompozycja zapachowa, w której akordy drzewne łączą się z delikatną wonią wetywerii, liści fiołka, szałwii oraz imbiru. Dodatek wetywerii podkreśla intensywność, a sól i woda mineralna utrzymują go długo na skórze.

Kolejny zapach męski to Uomo Born In Roma Yellow Dream. Jest to woda toaletowa zawierająca głównie nuty korzenne i przyprawowe. Dodatek cytrusów oraz esencji cedrowej nadają jej niezwykłej mocy i charakteru, a lekko gorzki zapach absolutu idealnie scala całość kompozycji zapachowej. Podobnie jak produkty skierowane do kobiet, męskie perfumy Valentino zamknięte są w oryginalnych i wytwornych flakonikach szklanych barwionych na różne kolory.

 
Produkt dodany do porównania.