Hermes – od dodatków jeździeckich do świata wielkiej mody


Ekskluzywny dom mody Hermes został założony w 1837 roku przez Thierry ego Hermesa. Jego pierwszy paryski sklep sprzedawał akcesoria jeździeckie, co wiązało się z jego sentymentem do koni, gonitw oraz ogólnie jeździectwa. Ta pasja spowodowała, że dzięki usilnej pracy i studiowaniu wiedzy na temat wyrobów jeździeckich udało mu się przeniknąć do arystokratycznego świata. To pozwoliło na rozwój przedsiębiorstwa, a późniejsze prestiżowe nagrody umocniło jego uznanie w tym wybrednym środowisku.


Wyroby prezentowane przez sklep Hermesa stały się produktami pożądanymi ze względu na swoją wysoką jakość. Były solidnie wykonane, estetyczne, trwałe oraz trafiały w gust ówczesnej arystokracji. Ponadto produkowane były według nowoczesnych projektów, co przekładało się na pozyskiwanie nowych klientów. Warto wspomnieć, że wśród osobistości doceniających pracę Hermesa był między innymi car Aleksander II zaopatrujący się w jego sklepie w siodła. Po śmierci Thierry'ego Hermes'a w 1880 roku przedsiębiorstwem zaczął zarządzać jego syn Charles-Emile wraz ze swoimi synami. Wprowadzili oni dodatkowe akcesoria, poszerzyli ofertę oraz rozpoczęli sprzedaż detaliczną. W dalszych latach potomkowie Thierry'ego Hermes'a jeszcze bardziej zmodyfikowali asortyment i w sprzedaży pojawiła się odzież, dodatki do stylizacji oraz luksusowe perfumy Hermes.

perfumy

TERRE D'HERMES - Hermes Woda perfumowana 50 ml

Od Cena 501,93 zł

Poza opowieścią o magii i alchemii, 'Terre d'Hermes' przedstawia męskie wartości świata Hermes. Mężczyzna Terre d'Hermes odzwierciedla pewność siebie, zmysłowość, skromność, elegancką nonszalancję, czar i subtelność. Kompozycja 'Terre d'Hermes' została zbudowana wokół drzewnych nut, w których korzenie i żywica splatają się, pozwalając zgłębić aromat zapachu. Połączenie takie czyni zapach zarówno bezpośrednim, jak i delikatnym, pogodnym i radosnym, wyrafinowanym i zaskakującym.

Perfumy damskie Hermes


Perfumy damskie Hermes to zapachy orzeźwiające – przede wszystkich cytrusowo-owocowe kompozycje wzbogacone akordami kwiatowymi. Słodkie nutki uwodzą i rzucają czar na każdego mężczyznę, czyniąc kobietę wolną i pewną siebie. Orientalne nuty damskich perfum Hermes, muśnięte korzennym aromatem oraz delikatnymi przyprawami, nadają kobiecie tajemniczości i zmysłowości. Doskonałe dodatki drzewne i kwiatowe uzupełniają kompozycje o magiczne wonie, które dodadzą kobiecie dynamiczności w działaniu, odwagi i chęci podołania wyzwaniom. Perfumy damskie Hermes kierowane są w stronę nowoczesnych kobiet, mocno stąpających po ziemi, ambitnych i pewnych swojej siły..

Ogromną popularnością cieszy się m.in. TWILLY D'HERMES. Są to kwiatowo-korzenne perfumy damskie idealne na jesień. Orzeźwiają i rozgrzewają jednocześnie, zachwycając połączeniem bergamotki, gorzkiej pomarańczy i imbiru z nutkami kwiatowymi (jaśminy, kwiat pomarańczy, tuberoza). Wyrazistości dodaje im odrobina olejku z drzewa sandałowego doprawionego szczyptą słodko-gorzkawej wanilii.

 

Perfumy męskie Hermes


Luksusowe perfumy męskie Hermes to kompozycja przypraw, nut drzewnych oraz kamiennych i metalicznych. Aromaty przeplecione są akordami cytrusów, które podkreślają ich lekkość i soczystość. Dedykowane są mężczyznom pewnym siebie, władczym, a jednocześnie tajemniczym i zmysłowym. Perfumy męskie Hermes doskonale harmonizują z naturą.

TERRE D’HERMES to doskonały przykład luksusowych zapachów tej marki. Ten cytrusowo-drzewny zapach jest bardzo wyrafinowany, a zarazem delikatny i subtelny. Łączy męską siłę z romantyzmem duszy. Powiew świeżości nadaje mu połączenie grejpfruta z pomarańczą. Z kompozycji przenika również upajający aromat pelargonii z odrobiną pikantnego pieprzu. Nutka bazy należy do mieszanki paczuli, cedru, wetywerii i bardzo głębokiego benzoesu.

 
Produkt dodany do porównania.