Odpowiedniki markowych perfum – warto kupić czy lepiej omijać z daleka?

Odpowiedniki markowych perfum – warto kupić czy lepiej omijać z daleka?

Perfumy oryginalne i ich odpowiedniki to temat znany większości osób zainteresowanych kupnem jednych bądź drugich. Jakie są zalety markowych a jakie zamienników? Przejdźmy do porównania.

Markowe perfumy

Zapachy oryginalne są na pewno bardziej rozpoznawalne niż ich odpowiedniki, co jednocześnie wpływa na ich ceny. Do kosztu buteleczki perfum znanego projektanta, gwiazdy czy celebryty doliczane są koszty związane z prowadzeniem marketingu, kampanii reklamowych i szeroko pojętego rozgłosu wokół wypuszczenia zapachu na rynek. Nie można ukrywać faktu, że markowe perfumy są od dawna kojarzone z luksusem i wysoką pozycją społeczną, ale jak dowiecie się w akapicie o odpowiednikach – to przeświadczenie trochę znika z tapety społeczeństwa. Zaletą oryginałów jest na pewno świetny design flakonów, niezwykła twórczość i kreatywność podczas tworzenia kampanii reklamowych. Ogólnie rzecz biorąc – cieszą oko i nos (warto pamiętać, że niekoniecznie trwałość idzie w parze z ceną, pamiętajcie) i ładnie wyglądają na półce czy toaletce. Możemy także mieć cząstkę świata fashion zamkniętego w szklanej buteleczce sygnowanej nazwiskiem Gabrielle Chanel, Choo, Dior czy Armani. Powstaje jednak pytanie, czy wymienione powyżej argumenty są faktycznie tymi, które przeważają szalę wygranej na stronę oryginalnych perfum?

Odpowiedniki markowych zapachów

Już na wstępie możemy wykazać się sprytem, poprzez nie płacenie za oprawę graficzną reklamową i marketingową danych perfum. Wszystkie zamienniki są zamykane w jednakowych (dla danej firmy) flakonach, więc oszczędzamy na wszystkich wyżej wymienionych i niepotrzebnych kosztach. Co do luksusu – możemy pachnieć tak samo za dużo niższą kwotę. W odpowiednikach dobrej jakości nie jesteśmy w stanie wyczuć różnicy pomiędzy nimi a ich droższymi kolegami. Jeśli chodzi o trwałość, niejednokrotnie zdarza się, że zastępniki są dużo bardziej trwalsze niż oryginały, o czym przekonałam się na własnej skórze. Dosłownie. Dodatkowym plusem jest to, że możecie mieć na półce o wiele więcej zapachów niż w przypadku kupowania oryginałów, a przy tym nie tracąc na jakości perfum. Przemyślcie to. Podsumowując, jeśli miałabym zebrać zalety odpowiedników perfum w jedną listę to wyglądałaby ona tak:

  • Niska cena
  • Dostępność
  • Jakość
  • Zgodność zapachu z oryginałem
  • Różnorodność za niską cenę

Nie mogę Wam mówić, co macie kupować, a co nie, ale jeśli mogę doradzić – warto zacząć swoją przygodę z odpowiednikami markowych perfum i chociaż spróbować.

Produkt dodany do porównania.