Perfumy w samolocie  - zasady przewożenia

Perfumy w samolocie - zasady przewożeniaJak przewozić perfumy na pokładzie samolotu?


Planujesz wakacje za granicą i podróż samolotem? Zobacz jakie są zalecenia przewożenia perfum w bagażu podręcznym i rejestrowanym. Wakacje mają kojarzyć się z samymi radosnymi chwilami, więc unikaj nieprzyjemnych niespodzianek i stresu na lotnisku. Utrata ulubionych perfum nie należy do przyjemnych doświadczeń, a prawidłowe spakowanie zapobiegnie ich utracie na lotniskowych bramkach.

Musisz wiedzieć, że istnieją różne przepisy dotyczące przewożenia perfum, które zależą od rodzaju bagażu. Perfumy można przewozić zarówno w bagażu podręcznym, jak i w bagażu rejestrowanym.


Przewożenie perfum w bagażu podręcznym - najważniejsze informacje


Możesz zabrać maksymalnie 1 litr płynów zamkniętych w przezroczystej torebce z suwakiem, a pojedynczy flakon perfum nie może przekraczać pojemności 100 ml. Warto pamiętać, że do płynów zaliczają się również żele, pasty do zębów, szampony, krople do oczu itp. Nie ma ograniczeń dotyczących niezbędnych leków oraz żywności dla niemowląt. Koniecznie sprawdź wymagania konkretnej linii lotniczej, z którą będziesz podróżować. Niektóre linie mogą mieć dodatkowe wymagania, takie jak określony rozmiar torby strunowej.


Przewożenie perfum w bagażu rejestrowanym - najważniejsze informacje


Jeśli zdecydujesz się na bagaż rejestrowany, nie musisz się zbytnio martwić. Możesz zabrać dowolną ilość perfum w swojej walizce, a pojemność flakonów może przekroczyć 100 ml. W tym przypadku ważne jest odpowiednie zabezpieczenie wszystkich perfum, aby uniknąć wycieków i uszkodzeń innych przedmiotów w walizce.

Unikaj umieszczania flakonów na samej górze, na ubraniach, aby chronić je przed ewentualnymi wyciekami. Możesz owinąć flakony w folię bąbelkową i umieścić je w kosmetyczce lub worku strunowym. Dodatkowo zabezpieczone perfumy umieść między miękkimi przedmiotami, najlepiej w środku walizki.


Pamiątka z wakacji - zagraniczne perfumy

Kolejna istotna informacja jest dla osób, które planują urlop w krajach nienależących do Unii Europejskiej. Podróżując do Turcji, Egiptu, Maroko, Tunezji i wielu innych wakacyjnych destynacji, trzeba mieć na uwadze, że można zostać poddanym kontroli celnej. Co do zasady, towary na użytek własny, kupione poza Unią Europejską, są zwolnione z opłat celnych i podatkowych, ale obowiązują na nie limity. W przypadku podróżowania samolotem, limit wynosi 450 euro. Wartość rzeczy przewyższające tę kwotę oznacza obowiązek poddania dodatkowym opłatom. Kupując markowe perfumy na wakacjach, trzeba być świadomym, że jest to cena 1 flakonu popularnych perfum i wcale nie jest trudno tę kwotę przekroczyć.


Linie lotnicze i ich zasady przewożenia perfum


Każda linia lotnicza może mieć własne wymogi, co do przewożenia rzeczy. Sprawdź swojego przewoźnika i poznaj jego zasady.

Najważniejsze informacje dot. bagażu linii lotniczej Wizzair: sprawdź!

Jakie płyny są dozwolone na pokładzie samolotu linii Ryanair: sprawdź!

Linia lotnicza LOT - jak przewozić płyny w bagażu: sprawdź!

Lufthansa - jak spakować bagaż: sprawdź!

Produkt dodany do porównania.