Perfumy alternatywne, czyli alternatywa dla drogich perfum

Perfumy alternatywne, czyli alternatywa dla drogich perfum

Jesteśmy pewni, że przy okazji poszukiwań nowych perfum wielokrotnie natrafiliście na perfumerie oferujące tzw. perfumy alternatywne, czy też odpowiedniki markowych zapachów. Co to są zamienniki i czy bardzo różnią się od tych oryginalnych woni? W naszej karierze bardzo często zdarzało się, że Klienci pytali nas, o to, czy we flakonikach znajdują się oryginalne perfumy, czy też ich odpowiedniki? Oczywiście są to odpowiedniki. Czy nasze perfumy są w takim razie gorsze? Absolutnie nie. W niektórych przypadkach są one nawet lepsze od oryginałów, np. ze względu na swoją trwałość. Dodatkowo nasze perfumy są alternatywne, między innymi dlatego, że mają jednakowe flakony, jednakową oprawę graficzną i tak naprawdę liczy się to, co jest w środku. Nie potrzebują one całej kampanii marketingowej, czy gwiazd, które będą je promować. Bronią się same. Kupując je, możecie się więc wykazać sprytem, nie uiszczając dodatkowo opłat za gaże projektantów, grafików czy celebrytów.

Za co tak naprawdę płacimy kupując oryginały?

Szacując, że flakon markowego zapachu kosztuje 200zł, prześledźmy całą jego drogę do drogerii. Produkcja perfum, tych alternatywnych czy tych oryginalnych opiera się na takich samych procesach, a więc i koszty są podobne i w przypadku markowych perfum wynoszą one ok. 2% ceny końcowej. Następnie, trzeba doliczyć opłatę licencyjną za sygnowanie daną marką i waha się ona w granicach 4%. Opakowanie, czyli wchodząca w to także szata graficzna to około 14% za butelkę. Nie można oczywiście zapomnieć o podatkach, które dodatkowo podnoszą cenę o niemałe 19%. Producent także nie szczędzi marży i narzuca ją na produkt w wysokości około 23%, a sklep na domiar złego dorzuca swoją marzę w podobnej wysokości co producent, czyli 28%. Sam transport z fabryki w przeliczeniu na sztukę to 10%. Zliczając wszystko razem, daje nam to ponad 100% czyli przykładowe 200zł, przy kosztach produkcji w granicach 2-3% wartości. Zostawiam Was z tą kwestią, oznaczając ją jako taką doprzemyślenia…

Gdzie dostać perfumy alternatywne?

Istnieje wiele internetowych (i nie tylko) perfumerii, które kuszą ofertami perfum lanych, odpowiedników perfum, czy też właśnie perfumami alternatywnymi. Pamiętajcie, że te zapachy są inspirowane oryginałami. Słowo inspirowane to słowo klucz i wiele ono wyjaśnia. To jest przyczyną tak szybko rosnącej popularności perfumetek. Czym więc są perfumy oryginalne? Ich definicji nie trzeba nikomu przytaczać. To zapachy, które powstały dla znanej marki i są sygnowane jej logiem czy nazwiskiem. Zazwyczaj jest to marka domu mody lub projektanta, a niekiedy do wydania produktu na rynek wystarczy nazwisko znanej osoby, aktora, piosenkarki, sportowca, a marketing sam się zrobi. Kompozycja charakteryzuje się niepowtarzalnym składem, a flakoniki unikalnym designem. Które więc wybrać? To już pozostawiamy Waszej decyzji, ale mamy nadzieję, że wybierzecie nasze perfumy. Wtedy będziecie mieli szansę przekonać się na własnej skórze (dosłownie i w przenośni) jak można pięknie pachnieć za niską cenę!

Przedstawione informacje zostały oparte na artykule https://www.picodi.com/pl/mozna-taniej/perfumy-prawdziwa-cena. Nie są to dane precyzyjnie odzwierciedlające rzeczywistość, jednak są one przybliżone. Mając na uwadze ceny producentów, chcemy zachęcić Was do kupowania, ale świadomego i to na celu miał ten artykuł.

Produkt dodany do porównania.