Jak wybrać perfumy na wiosnę

Jak wybrać perfumy na wiosnę
Nareszcie! Nadeszła wiosna! Myśl o cieplejszych promieniach słonecznych i rozkwitającej zieleni rozgrzewa nasze serca! To już czas, żeby pomyśleć o zmianie perfum. Typowo zimowe zapachy będą musiały poczekać na kolejny sezon.Jakie wiosenne perfumy wybrać?


Chcesz znać odpowiedź na to pytanie? Oto kilka kroków na to, by znaleźć idealny wiosenny zapach. Wybór nowych perfum nie będzie już dla Ciebie trudny.

Zimowe perfumy - do zobaczenia pod koniec roku!

Musisz wiedzieć, że perfumy lubią ciepło. Ciepło wzmaga ich intensywność. Zima to idealny czas na noszenie perfum wyrazistych i ciężkich, ale jeśli wybierzesz je wiosną czy latem ich zapach może okazać się zbyt przytłaczający - dla Ciebie lub Twojego otoczenia. Zimowe perfumy odstaw więc w suche i pozbawione światła miejsce. Wybierz z nami nowe, wiosenne zapachy.


PA-przechowywanie_blog.jpg


Wiosenne perfumy

Czym się charakteryzują wiosenne zapachy? Zazwyczaj mają mniejszą projekcję - w porównaniu z tymi zimowymi. Producenci skupiają się na nutach kwiatowych, owocowych, drzewnych i pudrowych. Orientalne, skórzane, dymne i kadzidlane perfumy wiosną są zbyt mocne.Nuty zapachowe perfum - o nich pamiętaj!

Zrozumienie architektury perfum pomoże Ci wybrać ulubione perfumy. Dowiedz się, czym jest piramida zapachowa. Piramida zapachowa - prosta, ale niezwykle ważna wskazówka. Składa się z trzech akordów, które tworzą kompozycje nut.

Nuty głowy - są najbardziej ulotne, ale to one determinują naszą chęć poznania zapachu. Jeśli z pierwszym rozpyleniem, zapach nam się nie spodoba istnieje ryzyko, że zrezygnujemy z kupna i używania perfum. Doskonale wiedzą to wszyscy perfumiarze, dlatego nuty głowy zazwyczaj są niezwykle świeże, przyjemne i zachęcają do dalszego testowania perfum.

Nuty serca - najtrwalsze, decydują o charakterze perfum.

Nuty bazy - ich zadaniem jest utrzymanie trwałości zapachu. Zazwyczaj są cięższe i aromatyczne.

Dzięki piramidzie zapachowej możemy ocenić, czy dany zapach wpisuje się w nasze upodobania. Nie zawsze jednak, spis wszystkich nut jest szczegółowy. Najwięksi, światowi producenci celowo nie zamieszczają wszystkich nut w oficjalnych informacjach dotyczących wykreowanych perfum.Wiosenne nuty zapachowe

Wiosna to czas odnowy - w przyrodzie i w naszym nastawieniu do życia. Wiosna dodaje energii, dlatego wybierając nowy zapach warto sięgnąć po perfumy z cytrusowymi nutami. Bergamotka, mandarynka, grejpfrut nadadzą świeżości i pozytywnej energii. Rosnąca zieleń, rozkwitające kwiaty zachęcają także do wyboru kwiatowych perfum. Zielone nuty perfum odpowiadają za romantyczność, świeży powiew i pozytywny wpływ na nastrój. Nuty jaśminu, róż, magnolii, irysów - to dobre wybory na wiosnę.Projekcja perfum - weź ją pod uwagę!

Projekcja perfum to oddziaływanie zapachu, dlatego musisz wiedzieć, że:

perfumy z dużą projekcją, inaczej perfumy z ogonem będą wyczuwalne nie tylko przez Ciebie, ale przez nawet sporo oddalone od Ciebie otoczenie. Nosząc perfumy z ogonem, pozostawiasz za sobą smużkę zapachu.

perfumy z małą projekcją, inaczej perfumy bliskoskórne - ich zapach wyczujesz głównie Ty i najbliższe osoby znajdujące się przy Tobie. Często mają wręcz intymny charakter.

Weź pod uwagę, gdzie będziesz przebywać aplikując uprzednio perfumy. Zbyt intensywny zapach w pracy może nie spodobać się współpracownikom czy klientom. Pamiętaj jednak, że każdy zapach pachnie inaczej na każdej skórze. Na zapach i trwałość perfum wpływa bardzo wiele czynników, między innymi są to PH skóry, sposób aplikacji perfum czy pora dnia.

W celu ułatwienia doboru zapachu dla każdej osoby, perfumy dostępne w naszej ofercie są przyporządkowane w zależności od charakteru, głównego akordu, typu, pory roku i pory dnia. Znajdź swój ulubiony zapach i ciesz się wiosną!

Produkt dodany do porównania.