Perfumy Gwiazd

Perfumy Gwiazd
Jak pachną sławni celebryci?


Niektórzy z nich otwarcie chwalą się współpracami ze znanymi markami perfum, a inni zdecydowali się na kreację własnych zapachów. Bez wątpienia znana twarz zachęca do kupna nowego zapachu - wiedzą to światowe koncerny perfumeryjne i zapraszają światowe gwiazdy do tworzenia własnych linii perfum. Czy kreacja zapachów sygnowanych sławnym nazwiskiem służy jedynie do pomnożenie majątku? Czy wśród takich zapachów znajdują się perfumy, które warto poznać? Przekonacie się w tym artykule.

Modę na kreację perfum wśród gwiazd rozpoczęła Elizabeth Taylor. Jako pierwsza zdecydowała się założyć własną markę perfum i tym samym uzyskać miliardowe zyski. Aktualnie, zainteresowanie perfumami znanych osobistości jest porównywalne do perfum spod nosa wybitnych perfumiarzy.

Niektóre gwiazdy traktują kreację własnych perfum jako kolejny sposób na biznes. Nie biorą udziału w komponowaniu zapachu, a jedynie skupiają się na działaniach marketingowych. Nie wszyscy jednak byli bierni i ich udział w procesie twórczym zapachów wiązał się z prawdziwym zamiłowaniem do zapachów. Wśród celebryckich zapachów znajdują się perfumeryjne perełki, które są doceniane przez znawców i miłośników zapachów.

Perfumy Lady Gaga


Lady Gaga jest przykładem, w którym osobowość i kreacja sceniczna wpływa na popyt perfum. Słynąca z kontrowersyjnych działań, amerykańska piosenkarka stworzyła perfumy, które budziły ciekawość jeszcze przed wydaniem ich na rynek. Jednym z pomysłów na marketing zapachu sygnowanego pseudonimem Lady Gagi było zdjęcie nagiej piosenkarki. Na jej ciele znajdowały się miniaturowe sylwetki mężczyzn, co potęgowało ciekawość i chęć poznania zapachu “Fame” na własnej skórze.

Perfumy Lady Gagi były przedstawiane jako “czarne jak ciemna strona sławy, stają się niewidzialne w momencie, gdy wydostają się na powietrze”. Kampania oparta na ekstrawagancji i kontrowersji, które w scenicznym życiu piosenkarce zawsze towarzyszyły, pomogła w sprzedaży perfum, jednakże czy zapach okazał się bestsellerowy? Dla miłośników i znawców perfum, po piosenkarce o szalonej osobowości spodziewano się bardzo wyrazistego zapachu. Dla wielu jednak, “Fame” to uniwersalna kompozycja, nie wyróżniająca się tak bardzo, jak sama Lady Gaga.


Perfumy - Lady Gaga Fame
Perfumy Beyonce

Perfumy Heat od Beyonce sprzedały się w USA w ciągu pierwszej godziny sprzedaży w ilości 72 tysięcy flakonów. Oznacza to, 1200 buteleczek sprzedanych na minutę. W czym tkwił sukces?

Beyonce to przykład gwiazdy, która aktywnie brała udział w procesie kreacji perfum Heat. “Wszystko, od projektu flakonu, do nazwy i pomysłu na reklamę - to ja. Kiedy się czegoś podejmuję, wykonuję to w 100%!”. Zamysł na zapach opiera się w dużej mierze na seksapilu i zmysłowości. Promocję zapachu rozpoczęło wydanie singla Fever. Beyonce w reklamach zapachu Heat była prowokacyjna i bardzo seksowna. W Wielkiej Brytanii emisja reklamy została nawet wstrzymana w ciągu dnia, ze względu na oglądanie jej przez dzieci. Mimo wszystko, cały pomysł na promocję okazał się sukcesem. Perfumy zostały dobrze przyjęte i rzeczywiście działają w sposób taki, jak to zostało przedstawione. Heat to perfumy niezwykle zmysłowe i uwodzicielske.


Perfumy Beyonce - heat
Perfumy Rihanna

Perfumy Rihanna oczarowały wielu perfumoholików, nie tylko fanów słynnej barbadoski. Piosenkarka o wyrazistym image’u zdobyła ich uznanie dzięki kreacji zapachu Rouge. Wielu miłośników perfum porównuje je do perfum marki Bottega Veneta i komplementuje Rihanne, że udowodniła, że 'perfumy celebryckie' mogą pachnieć pięknie. Rouge to orientalno-kwiatowe perfumy o mocnym, skórzanym akordzie. Zamsz, śliwka, drzewo sandałowe kreują zapach ciepły, słodki i zmysłowy.


Perfumy Rihanna rogue
Perfumy Christina Aguilera

Czy perfumy gwiazd mogą zdobywać nagrody? Oczywiście, że tak! Udowodniła to Christina Aguilera. Zapachy sygnowane jej nazwiskiem zdobyły prestiżowe wyróżnienia. Najbardziej cenionym zapachem okazał się zapach Simply Christina. W 2008 roku otrzymał brytyjską nagrodę Fifi Awards za 'najlepszy zapach wykreowany przez gwiazdę'. Jak sama piosenkarka twierdzi, jej zamiłowanie do perfum zaczęło się przejawiać już od jej wieku dziecięcego. Pierwszy zapach Xpose wykreowała w wieku 24 lat i przychylne opinie na jego temat zachęciły ją do kreacji kolejnych perfum.


Perfumy Christina_aguilera

Na kreację własnych zapachów zdecydowały się także inne zagraniczne gwiazdy. Piłkarze, sportowcy, modelki, aktorzy z mniejszym lub większym sukcesem wkraczają do perfumeryjnego świata. Czy wszystkie powyższe kompozycje zapachowe zostałyby jednak zauważone na tle innych, gdyby nie słynne nazwiska właścicieli marek?


Produkt dodany do porównania.